Galerie fotek

MĚÚ STRÁŽOV - OMEZENÍ PROVOZU

Oznamujeme, že ve čtvrtek 29. prosince bude Městský úřad Strážov otevřen pouze do 11.00 hod. a v pátek 30. prosince bude po celý den uzavřen.

HUDEBNÍ FESTIVAL - STRÁŽOV 26.9.

Druhý ročník hudebního festivalu ve Strážově se uskuteční v sobotu 26.9.2015 od 16.30 hod. Letos se bude konat v krytých prostorách strážovské sokolovny.  Těšit se můžete na kapely jako V3SKA, Weget, Radiator, Haxna, ZOEY nebo Bijolit. Lístky k dostání na místě za 150,- Kč. Předprodej je možný v klatovské Šiwě nebo ve strážovské večerce za stejnou cenu.

STAŇTE SE DÁRCI KREVNÍ PLAZMY

Transfuzní oddělení Klatovské nemocnice hledá nové dárce krevní plazmy. Odběry se dělají výhradně v odběrové místnosti v pracovní dny od 7:30, 9:00, 10:30, 13:00 a v pátek také od 6:00 hod. Nejbližší volné termíny jsou vždy uvedeny na webu Barometru krevní plazmy www.klanem.cz/plazma nebo na bezplatné telefonní lince 800 292 700.  Plakát je zde.

MOŠTOVÁNÍ

Český zahrádkářský svaz Strážov oznamuje, že dle zájmu veřejnosti zahajuje moštování ovoce ve své moštárně v sobotu 19. září 2015. Zájemci se mohou hlásit u p. Preslové Aleny, tel.č. 373 720 221 nebo 724 281 787.

STRÁŽOVSKÁ POUŤ - 12. a 13. září 2015

Strážovská podzimní pouť bude spojena s množstvím zajímavým akcí. Jejich podrobný rozpis a přehled je uveden v příloze.

VYŠLO NOVÉ ČÍSLO OBČASNÍKU

Vyšlo nové číslo Strážovského občasníku, k dostání je na tradičních místech. Elektronická verze je ke stažení zde.

ZÁKAZ ROZDĚLÁVÁNÍ OHŇŮ

V souvislosti s nárůstem požárů ve volném prostranství a vzhledem k prognózám, podle kterých bude velmi teplé a suché počasí pokračovat i v následujících dnech, vyhlásil hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs dobu zvýšeného nebezpečí vzniku požáru. Období je vyhlášeno od 6. srpna do odvolání a platí pro celé území Plzeňského kraje. Občané jsou během této doby povinni dodržovat následující preventivní opatření: zákaz pálení hořlavých odpadů, zákaz rozdělávání ohňů ve volné přírodě (za volnou přírodu se pro potřebu zákazu rozdělávání ohňů nepovažují oplocené, uzavřené nebo polozavřené pozemky – nádvoří, zahrady, sady – v intravilánu obce a místa v přírodním prostředí využívaná k hromadným rekreačním účelům – dětské tábory, kempy, veřejná tábořiště), zákaz provádění pyrotechnických prací, ohňostrojů a obodobných činností (jako např. vypouštění tzv. lampionů štěstí). Plný text vyhlášky je zde

VOLNÉ PRACOVNÍ MÍSTO

Západočeské konzumní družstvo Sušice nabízí v prodejně COOP TUTY ve Strážově volné pracovní pozice pokladní a prodavačka. Bližší informace jsou zde.

OPERAČNÍ PROGRAM-LIDSKÉ ZDROJE A ZAMĚSTNANOST

V loňském roce byla v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost vytvořena v Městě Strážov dvě pracovní místa. Veřejně prospěšné práce byly zaměřeny na údržbu veřejných prostranství, úklid a údržbu veřejných budov a komunikací. Projekt je zde.

PROVOZ ZUBNÍ ORDINACE

Provoz stomatologické ordinace ve Strážově zajišťuje společnost Pro Život České Budějovice. Do vyřízení veškerých formalit bude ordinace otevřena 1x týdně. Následně přijde nový lékař a bude obnoven celotýdenní provoz. Zatím jsou ordinační dny vždy v pondělí od 10.00 do 17.00 hod. a pohotovost zde dočasně zajišťuje MUDr. Marta Strejcová. Návštěvu můžete objednat na tel. č. 776 267 055. V případě akutních problémů můžete přijít i bez objednání.

VYŠLO NOVÉ ČÍSLO OBČASNÍKU

Vyšlo nové číslo Strážovského občasníku, k dostání je na tradičních místech. Elektronická verze je ke stažení zde.

STRÁŽOV DŘÍVE A DNES

Pár zajímavých srovnání historických a současných fotografií Strážova si můžete prohlédnout zde

NOVÁ FOTOKNIHA

Připravujeme vydání fotoknihy „Strážovsko v obrazech 2013“. Více než čtyřicetistránková publikace je průřezem dění v našem městě během uplynulého roku. Téměř dvě stovky fotografií připomínají nejvýznamnější kulturní, společenské i sportovní akce roku 2013. Budete-li mít o knihu, která bude stát cca 230 Kč, zájem, je nutné ji objednat do středy 22. října 2014 na radnici.

VÝSLEDKY KOMUNÁLNÍCH VOLEB

Výsledky voleb do Zastupitelstva města Strážov naleznete zde.

v KLATOVECH, říjen 2014

KULTURNÍ A SPOLEČENSKÉ AKCE V KLATOVECH  říjen 2014. MĚSTSKÉ KULTURNÍ STŘEDISKO KLATOVY.

PRAKIÁDA

V sobotu 9. srpna 2014 od 10.00 hod. se na koupališti ve Strážově uskuteční prakiáda zařazená do seriálu Mistrovství ČR. Plakát je zde. Praky budou k zapůjčení.

DIVADLO NA KOUPALIŠTI 12.7.

V sobotu 12.7.2014 se od 19,30 hod. na koupališti ve Strážově uskuteční divadlo v podání ochotnického spolku "ČERNOCH" při SDH Černíkov. Jedná se o divadelní hru LUCERNA ANEB BOJ O LÍPU, vstupné je 50,- Kč. Plakát je zde.

KONCERT ŽÁKŮ - 19. ČERVNA

Vystoupení žáků z hudebních kroužků se uskuteční ve čtvrtek 19. června od 18.00 hod. v místní sokolovně. Na programu bude hra na flétnu, hra na klavír, sólový zpěv, sborový zpěv a tanec. Všichni jste srdečně zváni.

MĚKS KLATOVY - MICHAL HORÁČEK

MěKS Klatovy Vás zve 23.4.2014 na pořad "MEZI NÁMI" od 19.00 hod. v KD Klatovy. Nový obrozenecký program písní, básní a otázek. Během pořadu představí Michal Horáček svou poezii, prolne ji s historkami a úvahami a doplní písněmi interpretovanými talentovanými umělci a šansoniéry. Spoluúčinkují: Lenka Nová, František Segrado, Ondřej Ruml a Kvartet Mateje Benka. Plakát je zde.

Více informací zde

Archiv zde

Počet článků: 36  Stránka: 

01