Bookmark and Share

ÚSPĚCH SOKOLŮ

Vydáno dne 18. 06. 2018 (163 x přečteno)

Tělocvičná jednota Sokol Strážov úspěšně vede několik mládežnických sportovních oddílů. Naposledy zazářily místní děti ve florbale a v plavání. Reprezentační úspěchy doplněné fotografiemi zpracoval p. Jindřich Schovanec do přiloženého článku.

Florbalisté Sokola Strážov si ve cvičebním roce 2017/2018 vedli úspěšně v Přeboru Sokolské župy Šumavské. Jednota přihlásila tradičně do přeboru družstva ve všech 4 kategoriích. Všechna se umístila na medailových pozicích. Přebor byl organizován od listopadu 2017 do února 2018 formou 2 turnajů pro každou kategorii, na každém turnaji se hrálo systémem každý s každým.

Nejúspěšnější bylo nejmladší družstvo v kategorii 1a mini žáků - 8 až 10 let - vybojovalo první místo. Jako přeborník župy reprezentovalo Strážov a Sokolskou župu Šumavskou na Oblastním přeboru (Čechy) České obce sokolské, který se uskutečnil 14. dubna v Tyršově domu v Praze.

V kategorii Ib mladší žáci – 11 až 13 let a v kategorii II - 14 až 17 let - starší žáci a dorost skončili naši hráči vždy na druhé místě za vítěznými družstvy Sokola Švihov. Junioři a muži  v kategorii  III – 18 a více let – se umístili na 3. místě.

Dne 14. dubna vyrazilo družstvo mini žáků do Prahy. V turnaji nepostoupili ze základní skupiny do play off, ale to nezkazilo jejich náladu. Prohlédli si historickou budovu Tyršova domu, prošli se Kampou až na Karlův most.

Foto zde.

Dne 3. března se uskutečnil přebor Sokolské župy Šumavské v plavání v klatovském bazénu. Všichni skončili na bedně. V kategorii mladší žáci-I vybojovala zlatou medaili Kateřina Bejvlová a bronzovou medaili Nela Kalivodová. Zlato si domů odvezl i Lukáš Kalivoda v kategorii starší žáci-IV.