Tipy na výlety

 

AUTEM DO NÁRODNÍHO PARKU ŠUMAVA

Srdce národního parku tvoří osady Prášily, Srní, Modrava a Kvilda. To bude také hlavní trasa tohoto výletu. Cestou se můžete zastavit u plavebního kanálu nedaleko Srní, v údolí řeky Vydry, u Jezerní slatě a na mnoha dalších krásných místech. Odpolední zastávka v Kašperských Horách pak bude příjemným vyvrcholením krásného dne.

AUTEM DO KLATOV, ŠVIHOVA A CHUDENIC

Celodenní výlet zahájíte návštěvou historického centra Klatov (Černá věž, katakomby, barokní lékárna). Další zastávkou bude unikátní vodní hrad ve Švihově. Odpoledne pak strávíte příjemnou procházkou k Americké zahradě a rozhledně Bolfánek nedaleko Chudenic.

NA KOLE OKOLO NÝRSKÉ PŘEHRADY

Přes Blata a Hodousice dojedete do Nýrska. Odtud to již není daleko na hráz přehrady na pitnou vodu, kde budete vzhlížet k nedalekým šumavským vrcholům. Přes úbočí Prenetu se opět vrátíte do Strážova. Trasa měří okolo 30 kilometrů a vede po místních a lesních účelových komunikacích.

NA KOLE ZA BUŠKEM DO VELHARTIC

Cyklotrasa sice nejprve stoupá přes Březí do Čachrova, avšak poté se již jedná o nenáročný výlet, který vás údolím Ostružné zavede až k velhartickému hradu. Zpáteční cestu je vhodné zvolit přes osadu Podolí, kde funguje westernový ranč s možností projížďky na koních. Při návratu do Strážova budete mít v nohách přes 35 kilometrů.

PĚŠKY NA KLENOVOU A OPÁLKU

Ze Strážova zamíříte po silničce do osady Lehom a odtud přes Javor dojdete na Klenovou. Po prohlídce středověkého hradu a zámku se budete vracet po turistické značce přes Rovnou a Opálku, kde je nyní v rekonstrukci bývalá tvrz. Jedná se o nenáročný devítikilometrový výlet.

Více informací zde

Archiv zde

Počet článků: 5  Stránka: 

0