Galerie fotek

MĚÚ STRÁŽOV - OMEZENÍ PROVOZU

Oznamujeme, že ve čtvrtek 29. prosince bude Městský úřad Strážov otevřen pouze do 11.00 hod. a v pátek 30. prosince bude po celý den uzavřen.

HUDEBNÍ FESTIVAL - STRÁŽOV 26.9.

Druhý ročník hudebního festivalu ve Strážově se uskuteční v sobotu 26.9.2015 od 16.30 hod. Letos se bude konat v krytých prostorách strážovské sokolovny.  Těšit se můžete na kapely jako V3SKA, Weget, Radiator, Haxna, ZOEY nebo Bijolit. Lístky k dostání na místě za 150,- Kč. Předprodej je možný v klatovské Šiwě nebo ve strážovské večerce za stejnou cenu.

STAŇTE SE DÁRCI KREVNÍ PLAZMY

Transfuzní oddělení Klatovské nemocnice hledá nové dárce krevní plazmy. Odběry se dělají výhradně v odběrové místnosti v pracovní dny od 7:30, 9:00, 10:30, 13:00 a v pátek také od 6:00 hod. Nejbližší volné termíny jsou vždy uvedeny na webu Barometru krevní plazmy www.klanem.cz/plazma nebo na bezplatné telefonní lince 800 292 700.  Plakát je zde.

MOŠTOVÁNÍ

Český zahrádkářský svaz Strážov oznamuje, že dle zájmu veřejnosti zahajuje moštování ovoce ve své moštárně v sobotu 19. září 2015. Zájemci se mohou hlásit u p. Preslové Aleny, tel.č. 373 720 221 nebo 724 281 787.

STRÁŽOVSKÁ POUŤ - 12. a 13. září 2015

Strážovská podzimní pouť bude spojena s množstvím zajímavým akcí. Jejich podrobný rozpis a přehled je uveden v příloze.

VYŠLO NOVÉ ČÍSLO OBČASNÍKU

Vyšlo nové číslo Strážovského občasníku, k dostání je na tradičních místech. Elektronická verze je ke stažení zde.

ZÁKAZ ROZDĚLÁVÁNÍ OHŇŮ

V souvislosti s nárůstem požárů ve volném prostranství a vzhledem k prognózám, podle kterých bude velmi teplé a suché počasí pokračovat i v následujících dnech, vyhlásil hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs dobu zvýšeného nebezpečí vzniku požáru. Období je vyhlášeno od 6. srpna do odvolání a platí pro celé území Plzeňského kraje. Občané jsou během této doby povinni dodržovat následující preventivní opatření: zákaz pálení hořlavých odpadů, zákaz rozdělávání ohňů ve volné přírodě (za volnou přírodu se pro potřebu zákazu rozdělávání ohňů nepovažují oplocené, uzavřené nebo polozavřené pozemky – nádvoří, zahrady, sady – v intravilánu obce a místa v přírodním prostředí využívaná k hromadným rekreačním účelům – dětské tábory, kempy, veřejná tábořiště), zákaz provádění pyrotechnických prací, ohňostrojů a obodobných činností (jako např. vypouštění tzv. lampionů štěstí). Plný text vyhlášky je zde

VOLNÉ PRACOVNÍ MÍSTO

Západočeské konzumní družstvo Sušice nabízí v prodejně COOP TUTY ve Strážově volné pracovní pozice pokladní a prodavačka. Bližší informace jsou zde.

OPERAČNÍ PROGRAM-LIDSKÉ ZDROJE A ZAMĚSTNANOST

V loňském roce byla v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost vytvořena v Městě Strážov dvě pracovní místa. Veřejně prospěšné práce byly zaměřeny na údržbu veřejných prostranství, úklid a údržbu veřejných budov a komunikací. Projekt je zde.

PROVOZ ZUBNÍ ORDINACE

Provoz stomatologické ordinace ve Strážově zajišťuje společnost Pro Život České Budějovice. Do vyřízení veškerých formalit bude ordinace otevřena 1x týdně. Následně přijde nový lékař a bude obnoven celotýdenní provoz. Zatím jsou ordinační dny vždy v pondělí od 10.00 do 17.00 hod. a pohotovost zde dočasně zajišťuje MUDr. Marta Strejcová. Návštěvu můžete objednat na tel. č. 776 267 055. V případě akutních problémů můžete přijít i bez objednání.

VYŠLO NOVÉ ČÍSLO OBČASNÍKU

Vyšlo nové číslo Strážovského občasníku, k dostání je na tradičních místech. Elektronická verze je ke stažení zde.

STRÁŽOV DŘÍVE A DNES

Pár zajímavých srovnání historických a současných fotografií Strážova si můžete prohlédnout zde

NOVÁ FOTOKNIHA

Připravujeme vydání fotoknihy „Strážovsko v obrazech 2013“. Více než čtyřicetistránková publikace je průřezem dění v našem městě během uplynulého roku. Téměř dvě stovky fotografií připomínají nejvýznamnější kulturní, společenské i sportovní akce roku 2013. Budete-li mít o knihu, která bude stát cca 230 Kč, zájem, je nutné ji objednat do středy 22. října 2014 na radnici.

VÝSLEDKY KOMUNÁLNÍCH VOLEB

Výsledky voleb do Zastupitelstva města Strážov naleznete zde.

v KLATOVECH, říjen 2014

KULTURNÍ A SPOLEČENSKÉ AKCE V KLATOVECH  říjen 2014. MĚSTSKÉ KULTURNÍ STŘEDISKO KLATOVY.

PRAKIÁDA

V sobotu 9. srpna 2014 od 10.00 hod. se na koupališti ve Strážově uskuteční prakiáda zařazená do seriálu Mistrovství ČR. Plakát je zde. Praky budou k zapůjčení.

DIVADLO NA KOUPALIŠTI 12.7.

V sobotu 12.7.2014 se od 19,30 hod. na koupališti ve Strážově uskuteční divadlo v podání ochotnického spolku "ČERNOCH" při SDH Černíkov. Jedná se o divadelní hru LUCERNA ANEB BOJ O LÍPU, vstupné je 50,- Kč. Plakát je zde.

KONCERT ŽÁKŮ - 19. ČERVNA

Vystoupení žáků z hudebních kroužků se uskuteční ve čtvrtek 19. června od 18.00 hod. v místní sokolovně. Na programu bude hra na flétnu, hra na klavír, sólový zpěv, sborový zpěv a tanec. Všichni jste srdečně zváni.

MĚKS KLATOVY - MICHAL HORÁČEK

MěKS Klatovy Vás zve 23.4.2014 na pořad "MEZI NÁMI" od 19.00 hod. v KD Klatovy. Nový obrozenecký program písní, básní a otázek. Během pořadu představí Michal Horáček svou poezii, prolne ji s historkami a úvahami a doplní písněmi interpretovanými talentovanými umělci a šansoniéry. Spoluúčinkují: Lenka Nová, František Segrado, Ondřej Ruml a Kvartet Mateje Benka. Plakát je zde.

DĚTSKÉ ŠIBŘINKY 2014

TJ Sokol Strážov pořádal v sobotu 22. března 2014 od 14 hod. ve strážovské sokolovně DĚTSKÉ ŠIBŘINKY. Hudba: DJ Žebro..

MĚSTSKÉ KULTURNÍ STŘEDISKO

KULTURNÍ A SPOLEČENSKÉ AKCE V KLATOVECH  březen 2014

VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ

Fotografie Jiřího Jiříka z vítání občánků dne 16.11.2013 jsou zde (snímky si můžete také přímo objednat).

LAMPIÓNOVÝ PRŮVOD

Baby klub STONOŽKA ve spolupráci s městem STRÁŽOV srdečně zve všechny děti, rodiče a další příznivce na LAMPIÓNOVÝ PRŮVOD spojený s promítáním dětských filmů a ochutnávkou svatomartinského vína.
KDY: 16.11.2013 v 17.00 hod.
KDE: sraz na náměstí
S SEBOU: dobrou náladu, počasí a vlastní lampión 

PODZIMNÍ SBĚR ODPADŮ

Svoz nebezpečného a elektro odpadu bude proveden v sobotu 5. října 2013 ze sběrného dvora v Káclinku. Odpad musí být ve sběrném dvoře uložen nejpozději do 9.00 hod. Z ostatních osad je tentokrát nutné odpad dopravit do Strážova. V odůvodněných případech zajistí odvoz na základě telefonické domluvy městský úřad. Sbírat se budou akumulátory, pneumatiky, barvy, zářivky, lednice, televize a veškeré další elektrické spotřebiče.

V Káclinku před garážemi autobusů ve Strážově bude umístěn mimořádně  kontejner na velkoobjemový odpad v sobotu 5. října 2013 od 8.00 hod. do naplnění kontejneru. Občané tam budou moci uložit odpad, který se nevejde do popelnic. Do kontejneru nepatří stavební suť, železo nebo nebezpečný odpad.

DIGITALIZACE K.Ú. OPÁLKA, MLADOTICE, ČESKÉ HAMRY

Dne 15.10.2013 bude probíhat v zasedací místnosti Městského úřadu Strážov konzultační den od 9.00 do 12.00 hod. a od 13.00 do 17.00 hod. se zaměstnanci Katastrálního úřadu Klatovy, kteří budou podávat informace vlastníkům ohledně digitalizace v k.ú. Opálka, Mladotice u Čachrova a České Hamry.

VYŠLO NOVÉ ČÍSLO OBČASNÍKU

K dostání na tradičních místech. Elektronickou verzi si můžete přečíst zde.

PŘÍMĚSTSKÝ STRÁŽOVSKÝ TÁBOR

První příměstský strážovský tábor pro děti ve věku od 6-15 let se uskuteční na koupališti první a druhý týden v červenci (pondělí až pátek) od 7,00 do 15,00 hod. Informace o táboře podá  Monika Faustová - 724 516 968, Václav Faust - 724 517 051 nebo na MěÚ ve Strážově, přihlášky je nutné odevzdat nejpozději do 22.6.2013. Těšíme se na Vás:-)

Výstava obrazů

Roman Soušek si Vás dovoluje pozvat na výstavu obrazů, která bude probíhat od 27. dubna 2013 do 28. dubna 2013 od 13.00 hod. - 18.00 hod. Jana T. bude vystavovat dekorace s korálky a David V. představí svoje obrazy. Vstupné bude věnováno pro účely Janovického KLOKÁNKU. 

REKONSTRUKCE HRADČAN - část I. (Myší díra)

REKONSTRUKCE HRADČAN - část II. (Pod kostelem)

REKONSTRUKCE HRADČAN - část III. (Od č.p. 13 k Cíl

REKONSTRUKCE HRADČAN - část IV. (severozápadní u C

REKONSTRUKCE HRADČAN - část V. (severní část od

REKONSTRUKCE HRADČAN - část VI. (k Židovské ulici)

REKONSTRUKCE HRADČAN - část VII.

Více informací zde

Archiv zde

Počet článků: 36  Stránka: 

0