Archiv stránek

VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ

Fotografie Jiřího Jiříka z vítání občánků dne 15.5.2010 jsou zde (fotografie si můžete také přímo objednat)

OHLÉDNUTÍ ZA HASIČSKÝMI OSLAVAMI

Fotografie Jiřího Jiříka z hasičských oslav najdete zde (vybrané fotografie můžete také přímo objednat).

Videoprezentaci Josefa Kodyma z hasičských oslav najdete zde.

OZNÁMENÍ O KONÁNÍ PARLAMENTNÍCH VOLEB

Dokument je zde.

NOVÝ POSKYTOVATEL INTERNETU

Až dosud poskytovaly bezdrátový WIFI Internet na Strážovsku pouze dvě firmy: Airweb (www.airweb.cz) a Lidos (www.lidos.cz). Nyní vstupuje na zdejší internetový trh další firma - sušický Maxtel (www.maxtel.cz), který má své zařízení umístěno na věži kostela sv. Jiří. Možnost připojení se tak otevírá i pro ty, kteří dosud neměli přímou viditelnost na jiná fungující zařízení.

HASIČSKÉ OSLAVY

Sbor dobrovolných hasičů Strážov a Město Strážov
Vás srdečně zvou

na oslavu 135. výročí založení SDH Strážov a celookresní oslavy sv. Floriána v sobotu 8. května 2010 ve Strážově.

SBĚR ŠATSTVA

Svaz zdravotně postižených Strážov a Občanské sdružení Diakonie Broumov

VYHLAŠUJÍ SBÍRKU POUŽITÉHO OŠACENÍ

OSVOBOZENÍ PŘIPOMENOU HISTORICKÁ VOZIDLA

Také v letošním roce se Strážov zařadí mezi města a obce, která si připomenou výroční osvobození jihozápadních Čech americkou armádou. Kolona historických vozidel se spojeneckými znaky a posádkou v autentických uniformách k nám dorazí v úterý 4. května 2010 v 14:45 hod. Přijďte si i vy na náměstí připomenout zlomové okamžiky druhé světové války.

OČKOVÁNÍ PSŮ

V pátek 7. května 2010 bude probíhat očkování psů proti vzteklině. Bude jej provádět MVDr. Ladislav Vyskočil, přičemž je možno očkovat psy starší tří měsíců. Očkování se uskuteční dle následujícího harmonogramu:

VÝVOZ POPELNIC V LETNÍM OBDOBÍ

Pravidelný páteční svoz komunálního odpadu bude od počátku května prováděn v čtrnáctidenním intervalu vždy v liché týdny.

Svozy se tedy uskuteční: 30.4., 14.5., 28.5. atd.

VEŘEJNÉ PROJEDNÁNÍ ZMĚNY ÚZEMNÍHO PLÁNU

Dokument je zde.

ZAHÁJENÍ ÚZEMNÍHO ŘÍZENÍ

Stavební úpravy a změna účelu užívání víceúčelového objektu na st.p.č. 364 v k.ú. Strážov.

TRADIČNÍ JARNÍ SBĚR ODPADŮ

Proběhne na Strážovsku v sobotu 1. května 2010 podle níže uvedených pravidel.

SBĚR ŽELEZNÉHO ŠROTU

SDH Strážov bude ve středu 28. dubna 2010 v odpoledních hodinách provádět po celém Strážově sběr železného šrotu, který můžete umístit při místních komunikacích, kde nebude bránit provozu.

Prázdninový dům - Javoříčko

tel:             + 420 602 381 035     
e-mail: sousekslodge@seznam.cz

http://www.sweb.cz/sousekslodge

MOGUL ŠUMAVA RALLYE 2010

V pátek 16. dubna 2010 se v okolí Strážova uskuteční tradiční Mogul Šumava Rallye, která je v letošním roce sloučena s Historic Vltava Rallye.

DIVADLO V SOKOLOVNĚ

V neděli 18. dubna 2010 od 11 hodin v sokolovně Strážově vystoupí divadlo FEIGELE s představením PŘÍBĚH O KRÁLOVNĚ ESTER.

ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA

POZVÁNKA

NA ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA STRÁŽOV,

KTERÉ SE BUDE KONAT VE ČTVRTEK 15. DUBNA 2010 OD 19.00 HODIN NA RADNICI

CESTOPISNÁ PŘEDNÁŠKA

Místní knihovna ve Strážově a Svaz zdravotně postižených Strážov Vás srdečně zvou na další putování s Janou Dvorskou a Milošem Kašparem s názvem "5 dní v Káthmándů".

AUTEM DO NÁRODNÍHO PARKU ŠUMAVA

Srdce národního parku tvoří osady Prášily, Srní, Modrava a Kvilda. To bude také hlavní trasa tohoto výletu. Cestou se můžete zastavit u plavebního kanálu nedaleko Srní, v údolí řeky Vydry, u Jezerní slatě a na mnoha dalších krásných místech. Odpolední zastávka v Kašperských Horách pak bude příjemným vyvrcholením krásného dne.

AUTEM DO KLATOV, ŠVIHOVA A CHUDENIC

Celodenní výlet zahájíte návštěvou historického centra Klatov (Černá věž, katakomby, barokní lékárna). Další zastávkou bude unikátní vodní hrad ve Švihově. Odpoledne pak strávíte příjemnou procházkou k Americké zahradě a rozhledně Bolfánek nedaleko Chudenic.

NA KOLE OKOLO NÝRSKÉ PŘEHRADY

Přes Blata a Hodousice dojedete do Nýrska. Odtud to již není daleko na hráz přehrady na pitnou vodu, kde budete vzhlížet k nedalekým šumavským vrcholům. Přes úbočí Prenetu se opět vrátíte do Strážova. Trasa měří okolo 30 kilometrů a vede po místních a lesních účelových komunikacích.

NA KOLE ZA BUŠKEM DO VELHARTIC

Cyklotrasa sice nejprve stoupá přes Březí do Čachrova, avšak poté se již jedná o nenáročný výlet, který vás údolím Ostružné zavede až k velhartickému hradu. Zpáteční cestu je vhodné zvolit přes osadu Podolí, kde funguje westernový ranč s možností projížďky na koních. Při návratu do Strážova budete mít v nohách přes 35 kilometrů.

PĚŠKY NA KLENOVOU A OPÁLKU

Ze Strážova zamíříte po silničce do osady Lehom a odtud přes Javor dojdete na Klenovou. Po prohlídce středověkého hradu a zámku se budete vracet po turistické značce přes Rovnou a Opálku, kde je nyní v rekonstrukci bývalá tvrz. Jedná se o nenáročný devítikilometrový výlet.

ZLATÝ KOKRŠPANĚL

Hledá se majitel či zájemce o zlatého kokršpaněla (odrostlé štěně - fenka), které bylo nalezeno ve čtvrtek u zahrádek ve Strážově.

Bližší informace na radnici.

UZAVŘENÍ PŘEJEZDU V BĚŠINECH

Ve dnech 10. – 12. dubna bude z důvodu provádění stavebních prací na železničním přejezdu v Běšinech dotčená silnice z Kozí do Běšin úplně uzavřena. Objízdná trasa byla stanovena přes Víteň a Březí.  Autobus pojede v pondělí po této objízdné trase, avšak nebude obsloužena zastávka v Lukavici. Dle sdělení ČD bude pro místní provoz fungovat neoficiální úzká objížďka z Kozí pod viaduktem do Běšin.

VELIKONOČNÍ PÁLKA

TJ Sokol Strážov

VÁS SRDEČNĚ ZVE NA  TURNAJ VE STOLNÍM TENISU „VELIKONOČNÍ PÁLKA“

který se koná v sobotu 3.4.2010 v sokolovně ve Strážově.

STRÁŽOV PORAZIL NÝRSKO

Kompletní komentář včetně fotografií z tohoto fotbalového derby naleznete zde.  

PRODEJ OVOCNÝCH STROMKŮ

Firma JUKKA bude ve Strážově na náměstí v pondělí 29. března 2010 v době od 12:30 do 13:15 hod. prodávat následující stromky k jarní výsadbě.

TURNAJ V DÁMĚ

Čtvrtý ročník turnaje "Opálecká dáma" se uskuteční v sobotu 27. března 2010 od 9.00 hodin v hostinci "U Mařenky" na Opálce.

Ceny pro nejúspěšnější hráče, občerstvení pro všechny účastníky.

Rekreační areál Strážov - sezóna 2010

Ubytování:
chatky, stanování

Sportovní vyžití:
možnost využívání cyklotras, plavání, tenis, stolní tenis, volejbal, nohejbal.

NOVÝ OBCHOD VE STRÁŽOVĚ

Od pondělí 15.3.2010 je ve Strážově otevřen nový obchod "Květina A+A". Nabízí veškerý sortiment v oblasti květin, vazby (smuteční, svatební, slavnostní), dárkové zboží, školní potřeby a drogerii.

FOTOGRAFIE Z DĚTSKÝCH ŠIBŘINEK

Fotogalerii z dětských šibřinek najdete zde (foto: Ing. Miroslav Jiřík).

BÝVALÉ JZD ZMĚNILO MAJITELE

Areál bývalého zemědělského družstva ve Strážově, který od roku 2003 provozoval František Štampach, byl již dlouhou dobu v nabídkách realitních kanceláří. Potenciálních kupců se zde za ta léta vystřídalo mnoho. Jen tak namátkou můžeme zmínit, že zde měla vzniknout krokodýlí farma, moderní bioplynová stanice či velkokapacitní výkrmny drůbeže. Ze všech záměrů však z nějakého důvodu sešlo, takže se plánované obchodní transakce nikdy nekonaly. V loňském roce se konečně podařilo najít zájemce o koupi chátrajících objektů.

VÁCLAV FAUST PLÁNUJE DALŠÍ VÝPRAVY

Není pochyb o tom, že další expedice strážovského cestovatele Václava Fausta bude opět plná adrenalinu a dobrodružství. Na svých nových internetových stránkách (www.vaclavfaust.cz) totiž nedávno zveřejnil svůj letošní plán. Cílem chystané výpravy bude místo, kde se odehrála jedna z největších tragédií minulého století – jaderná elektrárna Černobyl.

SETKÁNÍ BÝVALÝCH JEZEDÁKŮ

Zveme členy bývalého JZD Strážov na přátelské posezení, které se uskuteční v sobotu 13. března 2010 od 17.00 hod. v sále hostince „U Zlatého Jelena“ ve Strážově.

USNESENÍ

ze schůze Rady města Strážov (dále jen rady),

která se konala ve čtvrtek 4. února 2010 od 17.00 v kanceláři starosty.

PODKLADY PRO JEDNÁNÍ ZASTUPITELSTVA

Podklady pro jednání zastupitelstva, které se uskuteční ve čtvtek 25. února 2010 od 18.00 hod. v hostinci "U Jelena" najdete ZDE.

DĚTSKÉ ŠIBŘINKY

Tradiční dětský maškarní bál se uskuteční v sobotu 27. února 2010 od 14:00 hod. v sokolovně ve Strážově.

ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA

POZVÁNKA NA ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA STRÁŽOV, KTERÉ SE BUDE KONAT VE ČTVRTEK 25. ÚNORA 2010 OD 18.00 HODIN V HOSTINCI „U JELENA“

HASIČSKÝ BÁL

SDH Strážov pořádá v pátek 19. 2. 2010 od 20.00 hod. v sokolovně ve Strážově hasičský bál.

Hraje MUSIC

PŘECHODNÁ ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY POŠTY

Česká pošta ve Strážově oznamuje, že od pondělí 15. února 2010 až do odvolání bude otevřena vždy od 10.30 hod. do 16.00 hod.

ZVEŘEJNĚNÍ

před projednáním prodeje a nabytí majetku na zasedání

Zastupitelstva města Strážov, které se bude konat ve čtvrtek 25. února 2010

USNESENÍ

ze schůze Rady města Strážov (dále jen rady),

která se konala ve čtvrtek 21. ledna 2010 od 19.00 v kanceláři starosty.

CESTOPISNÉ PROMÍTÁNÍ

V sobotu 30. 1. 2010  v 19.30 se ve strážovské hospodě nad obchodem bude promítat film "Delta 2009 aneb jak Stražováci mořeplavci byli", který dokumentuje výpravu strážovských cestovatelů Václava Fausta a spol. do Dunajské delty. Upoutávku najdete zde.

USNESENÍ

ze schůze Rady města Strážov (dále jen rady),

která se konala v pondělí 28. prosince 2009 od 17.00 v kanceláři starosty.

ZVEŘEJNĚNÍ

před projednáním žádostí o pronájmy městského majetku

na schůzi Rady města Strážov

MYSLIVECKÝ BÁL

Myslivecké sdružení Strážov pořádá v pátek 22. ledna 2010 ve 20.00 hodin v sokolovně ve Strážově myslivecký bál.

USNESENÍ

ze schůze Rady města Strážov (dále jen rady),

která se konala ve čtvrtek 17. prosince 2009 od 18.00 v kanceláři starosty.

BĚŠINSKÁ TRAGÉDIE

Při vyprávění o osvobození Strážova jsem se zmínil o americkém vojákovi jménem Stadler. Připomenu jen, že to byl syn strážovského rodáka, který se vystěhoval do New Yorku. My jsme se s tímto mladým Stadlerem v poválečných dnech setkali ještě jednou. Převážel totiž na nákladním autě Studebakru dřevěné rakve z Janovic do Běšin. Stadler tenkrát se svým autem zastavil ve Strážově na náměstí, poznal nás a nabídl nám, že můžeme jet s ním. Několik kluků tedy vylezlo na korbu nákladního automobilu a usadilo se na dřevěných rakvích. U běšinského železničního přejezdu se nám naskytl hrůzostrašný pohled na desítky mrtvých těl, která byla ukládána do právě přivezených rakví.

VZPOMÍNKY NA VELKÉ POŽÁRY V BRTÍ

Oheň byl odjakživa dobrý sluha, ale také zlý pán. Existují doklady o tom, jak v historii shořely celé vesnice nebo části měst, proto se před sto léty začaly v hojné míře zakládat hasičské spolky. Náš Sbor dobrovolných hasičů Brtí byl založen v roce 1923. Tak daleko má paměť samozřejmě nesahá, povím vám však o dvou velkých požárech, které naši obec v minulém století zasáhly.

VĚTRNÁ SMRŠŤ NAD STRÁŽOVSKEM

Stalo se to v roce 1923. Byl krásný podzimní den s nádherným slunečným počasím. Na posekaných lukách v okolí se pásl domácí dobytek – skot, kozy, ovce, slepice, krůty. Byla to zářijová neděle, kdy se ve Strážově slavila pouť. Všude vládla sváteční nálada, radost, zpěv a tanec. Před hospodou U Denků, kde již probíhaly přípravy na večerní pouťovou zábavu, stály stánky perníkářů se sladkostmi všeho druhu. Děti doprovázeny rodiči se proplétaly mezi davy návštěvníků a pískaly přitom na různé druhy zakoupených píšťalek.

NĚCO ZE STARÝCH RŮVENSKÝCH ČASŮ

Malá vesnička Růvná, která se dneska úředně píše Rovná, se nachází na svahu nad řekou Jelenkou. V samotné vsi byly v minulosti tři větší statky (u Bláhů, u Tomanů a u Soušků) a několik menších hospodářských usedlostí. K obci patřila také hospoda U Janků na Poprdě a nedaleká pila a mlýn rodiny Reilů ve Dvorci. Každý statek, každá chalupa má zde svoji historii stejně jako prastaré rody, které tady v jednotlivých nemovitostech žily. Někdy je to velice smutná historie. Pokud totiž rodinu postihl nešťastný osud, nebylo rozdílu, jestli byl dotyčný bohatý sedlák nebo vesnický chuďas. Pojďte si teď se mnou nějaké příběhy připomenout tak, jak jsem je já zažil, nebo třeba jen slyšel z vyprávění.

OSVOBOZENÍ STRÁŽOVA AMERICKOU ARMÁDOU

Jak došlo k osvobození našeho městečka Strážova a jeho okolí? Uvádím některé poznatky a skutečnosti, jak se postupně odehrávaly a jak jsem je zaznamenal ve své paměti jako patnáctiletý chlapec.

TÉMĚŘ TRAGICKÝ NÁSLEDEK PROJÍŽĎKY

Bylo to v období první světové války, kdy na celý kraj dolehla velká bída. Mně tenkrát bylo pět možná šest let, ale vzpomínám si na to celkem dobře. Lukavičtí a lehomští sedláci jezdili v té době mlít své obilí do Obory nebo do Panského mlýna na Opálce. Když se pak vraceli, již na ně v Židovské ulici čekalo hejno malých kluků. Ten nejodvážnější křikl: „Strejčku, vemte nás s sebou!“ Někteří odmítli, jiní nám rádi udělali radost. A už jsme seděli na pytlích s moukou a směřovali k Lukavici. Připadali jsme si jako ti největší cestovatelé, když jsme míjeli velký park a věž strážovského kostela se přitom pomalu začala vzdalovat.

JAKÝ BYL STRÁŽOV PŘED SEDMDESÁTI LÉTY

Motto: Čas pravidelně rok k roku přidává, jen krásné vzpomínky tady nechává.

Ano, každý rád vzpomíná na to hezké, co mu čas dopřál. Jedna z mých vzpomínek patří našemu Strážovu.

OSUDY RODU STROUHALŮ Z OPÁLKY

Rodina Strouhalů byla původně nájemcem opaleckého statku, který patřil Hohenzollernům z Bystřice. Když pak probíhala parcelace pozemků, Strouhalové celý zbytkový statek odkoupili. Celkem se jednalo asi o 70 hektarů zemědělských pozemků včetně bývalé tvrze s přilehlými hospodářskými budovami. My jsme jako majitelé strážovského řeznictví se Strouhalovic hodně obchodovali, takže mohu o statku a o rodině povědět pár věcí.

JAK BRTSKÁ CHASA UKRADLA KUZOVÁKŮM MÁJKU

Rivalita mezi obcemi není na českém venkově nic nového. Nejinak tomu bylo mezi osadami Brtí a Kuzí, které dělí jen jeden zalesněný kopec. Brtská chasa čítala ve čtyřicátých letech, kdy se náš příběh odehrává, přes třicet členů. Všichni jsme se pravidelně po večerech scházeli na návsi, povídali si, anebo se do dálky linul náš zpěv.

BIOGRAF NA DVOŘE SOUKUPOVIC HOSPODY

Bylo to v roce 1921, když do Strážova dorazila ta velká vymoženost moderní doby – biograf. Organizátorem této průkopnické akce byla místní, čile fungující sokolská jednota, která měla svoji spolkovou místnost v hostinci u Soukupů na náměstí.

VĚHLAS STRÁŽOVSKÝCH VÝROČNÍCH TRHŮ

Jedním z významných práv středověkých měst a městeček byla možnost pořádat trhy, přičemž jejich konání povoloval sám český král. Jarmarky, jak se také trhům říkalo, bývaly neobyčejně rušné a stal se z nich veliký svátek nejen pro samotný Strážov, ale též pro široké okolí. Za první republiky se u nás během roku konalo 6 výročních trhů, které se zde pravidelně odbývaly vždy ve čtvrtek po sv. Matěji, Jiřím, Jakubovi, Ludmile, Martinovi a Lucii. Místem konání trhů bylo náměstí a také tržiště na dobytek, které se rozprostíralo za Kriplovic stodolou - tam, kde mají dneska postaveno Skalovic a doktor Kaskoun. Celé tržiště bylo ohrazeno živým hlohovým plotem a kolem osázeno ořechy. Uprostřed stála rozložitá lípa a dole byla zděná chaloupka, která měla sloužit pro účely trhu; říkalo se jí kontumační stáj.

Fotografie z vánočního turnaje ve stolním tenisu

Fotografie Miroslava Sedlmaiera z vánočního turnaje ve stolním tenisu, který se uskutečnil 26.12.2009 v místní sokolovně najdete zde.

USNESENÍ

ze zasedání Zastupitelstva města Strážov (dále jen zastupitelstva),

které se konalo ve čtvrtek 17. 12. 2009 od 18.00 hodin na radnici ve Strážově.

USNESENÍ

ze zasedání Zastupitelstva města Strážov (dále jen zastupitelstva),

které se konalo ve čtvrtek 26. 11. 2009 od 19.00 hodin v hostinci „U Jelena“ ve Strážově.

PF 2010

 

HOKEJOVÉ DERBY SDH VÍTEŇ vs. SDH OPÁLKA

Srdečně Vás zveme na tradiční přátelské hokejové utkání SDH Víteň a SDH Opálka, které se uskuteční v pátek 25.12.2009 od 16:30 hod. na zimním stadionu v Klatovech.

WWW STRÁNKY CESTOVATELE VÁCLAVA FAUSTA

Nové webové stránky strážovského cestovatele Václava Fausta najdete zde.

VÝVOZ POPELNIC NA PŘELOMU ROKU

Na Strážovsku bude vývoz popelnic realizován v následujících dnech:

 • pátek 25. prosince 2009
 • sobota 2. ledna 2010

BRUTUS VE STRÁŽOVĚ

vystoupí v sobotu 19. prosince 2009 v místní sokolovně.

POPLATEK ZA ODPADY 2010

Obecně závazná vyhláška č. 34/2009

o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů.

TURNAJ VE STOLNÍM TENISU

TJ SOKOL STRÁŽOV VÁS SRDEČNĚ ZVE NA TURNAJ VE STOLNÍM TENISU "VÁNOČNÍ PÁLKA",
který se koná v sobotu 26.12.2009 v sokolovně ve Strážově.

ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA

POZVÁNKA NA ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA STRÁŽOV, KTERÉ SE BUDE KONAT VE ČTVRTEK 17. PROSINCE 2009 OD 18.00 HODIN NA RADNICI VE STRÁŽOVĚ.

ČERTÍCI ZE ŠKOLKY NA SETKÁNÍ DŮCHODCŮ

Fotogalerie je zde.

PRODEJ VÁNOČNÍCH STROMKŮ

Město Strážov oznamuje, že prodej vánočních stromků se uskuteční ve středu 16. prosince a v pátek 18. prosince 2009. Vždy od 14.00 do 15.30 hod. na dvoře fary.

ZPÍVÁNÍ U VÁNOČNÍHO STROMEČKU

SRDEČNĚ VÁS ZVEME NA ZPÍVÁNÍ U VÁNOČNÍHO STROMEČKU VE STŘEDU 23. PROSINCE OD 17.00 HODIN NA STRÁŽOVSKÉM NÁMĚSTÍ

USNESENÍ

ze zasedání Zastupitelstva města Strážov (dále jen zastupitelstva),

které se konalo v úterý 27. 10. 2009 od 18.00 hodin na radnici ve Strážově.

VEŘEJNÁ VYHLÁŠKA

Zahájení řízení o změně využití území.

VEŘEJNÁ VYHLÁŠKA

Dostavba náměstí a celková revitalizace městské památkové zóny – 1. etapa.

ZVEŘEJNĚNÍ

před projednáním pronájmu majetku na schůzi Rady města Strážov

Podklady pro jednání zastupitelstva

Písemné podklady ve formátu pdf naleznete zde.

ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA

POZVÁNKA

NA ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA STRÁŽOV, KTERÉ SE BUDE KONAT VE ČTVRTEK 26. LISTOPADU 2009 OD 19.00 HODIN V HOSTINCI „U JELENA“ VE STRÁŽOVĚ

FOTKY Z VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ

Fotogalerii z vítání občánů, které se uskutečnilo v sobotu 14. listopadu 2009, najdete zde: KODAK

ZVEŘEJNĚNÍ

před projednáním prodeje a nabytí majetku na zasedání

Zastupitelstva města Strážov, které se bude konat ve čtvrtek 26. listopadu 2009

VEŘEJNÁ VYHLÁŠKA

„Strážov – dostavba náměstí a celková revitalizace městské památkové zóny – 1. etapa“, umístěné na p.p.č. 1449/1, 1449/3, 1411/2, 1411/3, 1411/13, 1449/2, 1411/12 v  k.ú. Strážov na Šumavě.

USNESENÍ

ze schůze Rady města Strážov (dále jen rady),

která se konala ve čtvrtek 5. listopadu 2009 od 18.00 v kanceláři starosty.

USNESENÍ

ze schůze Rady města Strážov (dále jen rady),

která se konala ve středu 7. října 2009 od 18.00 v kanceláři starosty.

USNESENÍ

ze schůze Rady města Strážov (dále jen rady),

která se konala ve čtvrtek 24. září 2009 od 18.00 v kanceláři starosty.

USNESENÍ

ze schůze Rady města Strážov (dále jen rady),

která se konala ve čtvrtek 10. září 2009 od 18.00 v kanceláři starosty.

ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA

POZVÁNKA NA ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA STRÁŽOV, KTERÉ SE BUDE KONAT V ÚTERÝ 27. ŘÍJNA 2009 OD 18.00 HODIN NA RADNICI VE STRÁŽOVĚ

PODZIMNÍ SBĚR ODPADŮ

Tradiční podzimní sběr se uskuteční v sobotu 26. září 2009.

MOŠTOVÁNÍ OVOCE

I v letošním roce budou strážovští zahrádkáři zajišťovat moštování ovoce. Zájemci se mohou hlásit u Aleny Preslové, tel. 373 720 221, mobil. 724 281 787.

CIRKUS EDUARDO VE STRÁŽOVĚ

V pátek 11. září 2009 vystoupí od 18.00 hod. na hasičském cvičišti ve Strážově Cirkus Eduardo.

STRÁŽOVSKÁ POUŤ

PŘEHLED AKCÍ

12. - 13. ZÁŘÍ 2009

VEŘEJNÁ VYHLÁŠKA

Ro z h o d n u t í   o   u m í s t ě n í   s t a v b y

Strážov, Hradčany - kNN, NN

VÝVOZ POPELNIC V ZIMNÍM OBDOBÍ

Pravidelný páteční svoz komunálního odpadu bude od 11. září 2009 prováděn v týdenním intervalu.

Svozy se tedy uskuteční: 4.9., 11.9., 18.9., 25.9. atd.

ZÁBAVA NA KOUPALIŠTI

V pátek 28. srpna 2009 vystoupí od 20.00 hod. na koupališti ve Strážově následující hudební kapely:

 • Head Down
 • Imperial Fruit
 • Dva a půl cvrčka

OZNÁMENÍ OBČANŮM

Zavádění nového informačního systému omezí na nezbytně nutnou dobu činnosti zákaznického oddělení společnosti VODOSPOL s.r.o.

U S N E S E N Í

ze schůze Rady města Strážov (dále jen rady),

která se konala ve čtvrtek 30. července 2009 od 17.30 v kanceláři starosty.

U S N E S E N Í

ze schůze Rady města Strážov (dále jen rady),

která se konala ve čtvrtek 4. června 2009 od 19.00 v kanceláři starosty.

U S N E S E N Í

ze zasedání Zastupitelstva města Strážov (dále jen zastupitelstva),

které se konalo ve 28. 5. 2009 od 19.00 hod. v hostinci „U Lukšíků“ ve Strážově.

ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA

POZVÁNKA NA ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA STRÁŽOV,

KTERÉ SE BUDE KONAT

VE ČTVRTEK 27. SRPNA 2009

OD 19.00 HODIN V HOSTINCI „U LUKŠÍKŮ“

ZVEŘEJNĚNÍ

před projednáním prodeje a nabytí majetku na zasedání

Zastupitelstva města Strážov, které se bude konat ve čtvrtek 27. srpna 2009

STARÝ PSI A UKRADENÝ VJECY VE STRÁŽOVĚ

14.8.2009 od 20.00 hod. vystoupí na koupališti ve Strážově kapela STARÝ PSI.

15.8.2009 od 21.00 hod. vystoupí na hasičském cvičišti ve Strážově kapela UKRADENÝ VJECY

B+K Band ve Vítni - ZRUŠENO

Plánovaná taneční zábava na parketu ve Vítni v sobotu 1. srpna 2009 byla ZRUŠENA.

DOVOLENÁ V DĚTSKÉ ORDINACI

MUDr. Jarmila Novotná oznamuje, že od 24.7. do 7.8. bude v dětské ordinaci dovolená. Paní doktorku bude ve Strážově zastupovat MUDr. Bureš denně od 11.00 do 12.00 hod.

POUŤOVÁ A KUŽELKY NA OPÁLCE

SDH OPÁLKA

pořádá v sobotu 25. července 2009 v hostinci "U Mařenky" na Opálce pouťovou zábavu a kuželky o ceny.

NAŠLO SE BÍLÉ ŠTĚNĚ

Ve Vítni se našlo bílé štěně s černým žíháním na hlavě. Pravděpodobně se jedná o křížence labradora a je cca 3 měsíce staré. Případné bližší informace na MěÚ ve Strážově - tel. 376 392 465. Majitel už se přihlásil!!!

VÝLET TURISTŮ - PO STOPÁCH ŽELEZNÉ OPONY

Jednodenní autobusový zájezd do okolí Borové Lady se uskuteční v sobotu 18. července 2009. Odjezdy: 6.00 hod. - Klatovy (zastávka MHD u Penny marketu); 6.10 hod. - Janovice (u Kulaté báby); 6.30 hod. - Strážov (náměstí); 6.35 hod. - Lukavice a 6.40 hod. - Běšiny (před OÚ)
Pěší trasy: 13 nebo 18 km. Přihlášky se zálohou 180 Kč přijímá Josef Rousek.

MASH VE VÍTNI

V sobotu 11.7.2009 vystoupí na parketu ve Vítni od 21.00 hod. kapela MASH. Srdečně zveme.

KUŽELKY V ZAHORČICÍCH

SDH Zahorčice pořádá v sobotu 4. 7. 2009 od 14.00 hod. tradiční turnaj v kuželkách o zajímavé ceny. Srdečně zveme.

ZVEŘEJNĚNÍ

před projednáním pronájmu majetku na schůzi Rady města Strážov

DALŠÍ VYCHÁZKA STRÁŽOVSKÝCH TURISTŮ

Další výlet se uskuteční v sobotu 27. června 2009. Na programu je pěší trasa z Lorety přes Žábu a Lehom do Strážova. Odjezd autobusu z náměstí ve Strážově je ve 13.00 hod. (není potřeba se přihlašovat). Akce bude pokračovat od cca 17 hod. na fotbalovém hřišti ve Strážově opékáním buřtů a posezením (buřty s sebou, nápoje zajištěny).

OSLAVY 60. VÝROČÍ ZALOŽENÍ SDH OPÁLKA

Hasiči Opálka Vás srdečně zvou na oslavy 60. výročí založení sboru, které se uskuteční v sobotu 27. června 2009.

Pozvánka na 6. kolo hasičské soutěže ZČHL

Zveme všechny občany městečka Strážov na 5. ročník hasičské soutěže, která proběhne 19. července od 10. hodin. Na programu budou požární útoky kategorie ženy a muži. Občerstvení připraví SDH Strážov. Den před soutěží proběhne přátelské posezení v kolektivu závodních týmu seriálu soutěží ZČHL. V příloze přidávám pár fotografii z loňského ročníku 2008.

MYSLIVECKÁ VÝSTAVA

Od 20. června do 6. července 2009 se v sokolovně ve Strážově uskuteční okresní myslivecká výstava. Akce odstartuje 20. června v 9.00 hod. svatohubertskou mší s trubači a zpěváky v místním kostele. Od 10.30 hod. bude následovat zahájení a předání ocenění členům mysliveckých sdružení. Program bude pokračovat ukázkami vábení zvěře a hudební produkcí kapely Zdeňka Trefance.

Obecně závazná vyhláška č. 33/2009,

kterou se zrušuje vyhláška č. 2/1992, o použití nižšího koeficientu pro výpočet daně z nemovitostí

VÝSLEDKY VOLEB

Výsledky voleb do Evropského parlamentu ve dnech 5. – 6. června 2009

Volební okrsek: Strážov

Účast: 248 voličů (tj. 23,03 %)

COUNTRY VE VÍTNI

V sobotu 6. června 2009 od 20.00 hod. vystoupí na parketu ve Vítni country kapela Lenka K BAND (dříve Country Dědows). Srdečně zvou víteňští hasiči.

KRÁL ŠUMAVY

Trasy oblíbeného závodu na horských kolech s názvem „Author Král Šumavy“ pravidelně vedou také v okolí Strážova. Letos se pojede v sobotu 30. května 2009 po stejných místech jako v loňském roce. Střední trasa u nás vede přes Brtí, Javoříčko, Strážov a Lehom. Na delší trase pojedou cyklisté z Pohádky přes Pastrasku a Krotějov směrem na Blata. Trať sice nebude pro běžný provoz uzavřena, je však nutné počítat s určitým omezením v souvislosti s pohybem většího množství závodníků.

VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ

Fotografie z vítání občánků, které se uskutečnilo v sobotu 16. května 2009 si můžete prohlédnout a objednat ZDE.

SPORTOVNÍ DEN V SOKOLOVNĚ

TJ Sokol Strážov pořádá v neděli 31.5.2009 od 10.00 hod. v tělocvičně místní sokolovny sportovní den pro školní děti.  Kromě jiného vás čeká zajímavé soutěžení na lanech ... Sportovní přezůvky s sebou.

PODKLADY PRO JEDNÁNÍ ZASTUPITELSTVA

zasedání Zastupitelstva města Strážov konané dne 28. 5. 2009

U S N E S E N Í

ze zasedání Zastupitelstva města Strážov (dále jen zastupitelstva),

které se konalo ve středu 29. 4. 2009 od 19.00 hod. na radnici ve Strážově.

U S N E S E N Í

ze zasedání Zastupitelstva města Strážov (dále jen zastupitelstva),

které se konalo ve 23. 3. 2009 od 17.00 hod. na radnici ve Strážově.

U S N E S E N Í

ze zasedání Zastupitelstva města Strážov (dále jen zastupitelstva),

které se konalo ve 26. 2. 2009 od 19.00 hod. v hostinci „U Lukšíků“ ve Strážově.

U S N E S E N Í

ze schůze Rady města Strážov (dále jen rady),

která se konala ve čtvrtek 14. května 2009 od 19.00 v kanceláři starosty.

U S N E S E N Í

ze schůze Rady města Strážov (dále jen rady),

která se konala v pátek 10. dubna 2009 od 18.00 v kanceláři starosty.

VETERÁNI VE STRÁŽOVĚ

V sobotu 13.6.2009 se na náměstí ve Strážově uskuteční jedna ze soutěžních disciplín v rámci VII. Jízdy Klatovskem historických vozidel vyrobených do roku 1970.

ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA

POZVÁNKA NA ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA STRÁŽOV,

KTERÉ SE BUDE KONAT VE ČTVRTEK 28. KVĚTNA 2009 OD 19.00 HODIN V HOSTINCI „U LUKŠÍKŮ“

VOLBY DO EVROPSKÉHO PARLAMENTU

OZNÁMENÍ O DOBĚ A MÍSTĚ KONÁNÍ VOLEB DO EVROPSKÉHO PARLAMENTU

Starosta Města Strážov podle § 32 zákona č. 62/2003, o volbách do Evropského parlamentu a změně některých zákonů oznamuje, že

hlasování ve volbách do Evropského parlamentu se uskuteční

v pátek 5. června 2009 od 14.00 do 22.00 hod.

a v sobotu 6. června 2009 od 8.00 do 14.00 hod.

a místem konání voleb

ve volebním okrsku č. 1 (celý správní obvod Města Strážov) je obřadní místnost Městského úřadu ve Strážově.

ZAHRÁDKÁŘI

Místní organizace Českého zahrádkářského svazu u nás funguje od roku 1957.

ZÁJEZD DO LYSÉ NAD LABEM

MYSLIVECKÉ SDRUŽENÍ STRÁŽOV POŘÁDÁ DNE 30. KVĚTNA 2009 ZÁJEZD DO LYSÉ NAD LABEM NA VÝSTAVU NATURA VIVA

15. ročník mezinárodní výstavy myslivosti, rybářství, včelařství a zahrádkářství + 3. ročník mezinárodní výstavy trofejí

ZÁVĚREČNÝ ÚČET MĚSTA STRÁŽOV ZA ROK 2008

V závěrečném účtu jsou obsaženy údaje o plnění rozpočtu příjmů a výdajů podle rozpočtové skladby, aby bylo možné zhodnotit finanční hospodaření územního samosprávného celku a jím zřízených nebo založených právnických osob a hospodaření s jejich majetkem.

TRADIČNÍ JARNÍ SBĚR ODPADŮ

Jarní sběr a svoz odpadů se uskuteční ve dnech 22. a 23. května dle následujícího rozpisu.

OČKOVÁNÍ PSŮ

Vzhledem k tomu, že se u nás v loňském roce očkovalo preparátem Biocan R, což je vakcína, která má délku ochrany proti vzteklině 24 měsíců, nebudeme letos hromadné očkování v našem správním obvodu organizovat. Majitelé, kteří psa získali v průběhu roku 2008 a loňského očkování se nezúčastnili, se mohou domluvit individuálně s MVDr. Ladislavem Vyskočilem (telefon: 376 392 198, mobil: 606 602 264).

Z V E Ř E J N Ě N Í

před projednáním prodeje a nabytí majetku na zasedání

Zastupitelstva města Strážov, které se bude konat ve čtvrtek 28. května 2009

SOLASIDO V SOKOLOVNĚ

Pěvecká populární soutěž SOLASIDO plná hezkých českých písniček v podání dětí z mateřské a základní školy ve Strážově se uskuteční ve středu 13. 5. od 18 hodin v místní sokolovně.

PROCHÁZKA PO EVROPSKÉM ROZVODÍ

Další letošní výlet strážovských turistů se uskuteční v sobotu 16. května 2009.

OKRSKOVÁ HASIČSKÁ SOUTĚŽ

Okrsková hasičská soutěž, kterou letos pořádá SDH Rovná, se uskuteční v sobotu 9. května 2009 od 13.00 hod. na hasičském cvičišti ve Strážově.

VZPOMÍNKA NA OSVOBOZENÍ

Strážov se také letos zařadí mezi města, kterými bude na památku osvobození západních Čech americkou armádou projíždět konvoj historických vozidel. Do Strážova by měla 4. pancéřová divize dorazit v úterý 5. května 2009 v 11:15 hod. a zdržet by se měla více než půl hodiny. Přijďte si i vy na náměstí připomenout osvobození Strážova.

VOLBY - INFORMACE

Informace o počtu a sídle volebních okrsků

POZVÁNKA

NA ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA STRÁŽOV,

KTERÉ SE BUDE KONAT

VE STŘEDU 29. DUBNA 2009 OD 19.00 HODIN NA RADNICI

SBĚR ŠATSTVA

Občanské sdružení Diakonie Broumov ve spolupráci se
Svazem zdravotně postižených Strážov a s Městským úřadem Strážov pořádají

H U M A N I T Á R N Í     S B Í R K U

 • letního a zimního oblečení (dámské, pánské,dětské)
 • lůžkovin, prostěradel, ručníků, utěrek, záclon, látek,
 • domácích potřeb-nádobí bílé i černé - vše jen funkční,
 • peří, péřových přikrývek a polštářů,
 • dek a přikrývek (obyčejné, vatované, larisy),
 • hraček a školních potřeb,

PŘERUŠENÍ DODÁVKY ELEKTŘINY

   

Na základě sdělení společnosti ČEZ tímto oznamujeme, že v pondělí 27. dubna 2009 od 8.00 hod. do 13.00 hod. bude v Javoříčku, Kněžicích a Lukavici přerušena dodávka elektřiny.

U S N E S E N Í

ze schůze Rady města Strážov (dále jen rady),

která se konala ve čtvrtek 12. března 2009 od 16.00 v kanceláři starosty.

NOVÉ STRÁNKY SK KOVODRUŽSTVA STRÁŽOV

Se začátkem jarní fotbalové sezóny byly zprovozněny také nové internetové stránky SK Kovodružstva Strážov. Precizně zpracovaný výsledkový servis i další zajímavé informace o fotbalovém dění ve Strážově najdete na stránkách: http://www.skkovostrazov.cz/.

EXPEDICE TIBET

Místní knihovna ve Strážově a Svaz zdravotně postižených Strážov Vás zvou na vyprávění Jany Dvorské a Miloše Kašpara o putování z hlavního města Tibetu - Lhasy až do západní oblasti království Guge, které se uskuteční 15. 4. 2009 od 19.00 hodin v restauraci U Zlatého jelena ve Strážově.

CHCETE MĚ?

Hledá se zájemce o středně velké štěně (fena), hnědočerná barva. Viz přiložená fotografie. Bližší informace získáte na MěÚ ve Strážově. 

ARAKAIN V SOKOLOVNĚ VE STRÁŽOVĚ

V sobotu 4. dubna 2009 od 20.00 hod. vystoupí v sokolovně ve Strážově kapela Arakain.

PRODEJ STROMKŮ

Firma JUKKA Kunovice bude v pondělí 6. dubna 2009 v době od 12:00 do 12:30 hod. na náměstí ve Strážově prodávat následující stromky k jarní výsadbě.

VYHLÁŠKA

pro účel změny druhu pozemku parc.č. 141/1 z trvalého travního porostu na zahradu v katastrálním území Opálka.

VYHLÁŠKA

o veřejného projednání návrhu změny č.9 územního plánu sídelního
útvaru Strážov.

KEČUP V SOKOLOVNĚ

V sobotu 28.3.2009 od 21.00 hod. vystoupí v sokolovně ve Strážově kapela Kečup.

POZVÁNKA

NA ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA STRÁŽOV,

KTERÉ SE BUDE KONAT

V PONDĚLÍ 23. BŘEZNA 2009

OD 17.00 HODIN NA RADNICI

VYCHÁZKA STRÁŽOVSKÝCH TURISTŮ

První jarní vycházka strážovských turistů spojená s promítáním záběrů z loňských výletů se uskuteční v sobotu 21. března 2009.

DĚTSKÉ ŠIBŘINKY

TJ SOKOL Strážov pořádá  dětské šibřinky v sobotu 14.3.2009 od 15:00 hod. v sokolovně ve Strážově. 

ČERNÉ ŠTĚNĚ VLČÁKA

Ve Strážově se našlo černé štěně vlčáka (cca 1/2 roku staré) s tmavým obojkem. Případné bližší informace na MěÚ ve Strážově - tel. 376 392 465.

NEZAPOMEŇTE NA POPLATKY

Pomalu se blíží konec března, což je poslední termín pro všechny, kteří mají povinnost platit závazky vůči městu. Jedná se o poplatek za odpady, poplatky ze psů, nájemné z pozemků a vodné v Zahorčicích, Vítni a Horních Němčicích.

Rekreační areál Strážov - sezóna 2009

Ubytování:  
chatky, stanování

Sportovní vyžití: 
možnost využívání cyklotras, plavání, tenis, stolní tenis, volejbal, nohejbal...

 

MAŠKARNÍ REJ PRO DOSPĚLÉ

V pátek 13. března 2009 se v hospůdce TUTY na náměstí uskuteční "MAŠKARNÍ REJ". Obsluha nahoře bez.

INFORMACE O TV VYSÍLÁNÍ

V současné době dochází v souvislosti s digitalizací televizního vysílání k vypínání jednotlivých analogových převaděčů. Jak dlouho ještě bude v provozu náš televizní vysílač na Vápenci?

RALLYE ŠUMAVA TENTOKRÁT MIMO STRÁŽOV

44. ročník Rallye Šumava se uskuteční ve dnech 17. - 19. 4. 2009. Letos se však žádná rychlostní zkouška nepojede ve správním území Strážova.

PROMÍTÁNÍ DAKAR 2009

Promítání filmu z další expedice Václava Fausta "6000 mil Argentinou" se uskuteční v sobotu 7. března 2009 od 20.00 hod. v hospodě "STRÁŽOVSKÁ CESTOMÁNIE" na náměstí, přímo nad obchodem TUTY.

CO SE UDĚLALO V ROCE 2008

Přehled hlavních akcí realizovaných ve správním území Města Strážov v průběhu roku 2008.

OZNÁMENÍ O ULOŽENÍ PÍSEMNOSTI

Martin Gondek, trv. bytem Strážov 71, nar. 22.11.1966

FOTOGALERIE - PLESY

Fotografie z plesu SDH Strážov najdete zde.

Fotografie z plesu Mysliveckého sdružení Strážov najdete zde.

PODKLADY PRO JEDNÁNÍ ZASTUPITELSTVA

Plánky pozemků pro změny územního plánu.

PODKLADY PRO JEDNÁNÍ ZASTUPITELSTVA

Plánky pozemků, určených k prodeji.

PODKLADY PRO JEDNÁNÍ ZASTUPITELSTVA

Zpráva o činnosti rady za uplynulé období.

ZÁJEZD NA DECHOVKU

Místní organizace Svazu zdravotně postižených pořádá zájezd na přehlídku dechových kapel, která se uskuteční dne 7.3.2009 v KD Družba v Klatovech. Odjezd autobusu z náměstí ve Strážově je v 15.00 hod. Cena vstupenky je 250 Kč. Přihlášky přijímá paní Blažena Faltýnová.

OZNÁMENÍ O ULOŽENÍ PÍSEMNOSTI

Václav Toman, trv. bytem Strážov 71, nar. 10.9.1960

PROMÍTÁNÍ - CESTA DO ALBÁNIE

Promítání filmu z expedice Václava Fausta a dalších strážovských cestovatelů "Albanie Trail 2007" se uskuteční v sobotu 21. února 2009 od 20.00 hod. v hospodě "STRÁŽOVSKÁ CESTOMÁNIE" na náměstí, přímo nad obchodem TUTY.

POZVÁNKA

NA ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA STRÁŽOV,

KTERÉ SE BUDE KONAT

VE ČTVRTEK 26. ÚNORA 2009

OD 19.00 HODIN V HOSTINCI „U LUKŠÍKŮ“

POHOTOVOST V NÝRSKU SKONČILA

Od 1. ledna letošního roku přestala v Nýrsku fungovat lékařská pohotovost. Zůstalo zachováno nepřetržité výjezdní místo sanity, avšak vůz je obsazen pouze řidičem a zdravotní sestrou.

Pro přehlednost uvádíme základní kontaktní údaje lékařské pomoci.

CZECH POINT = VÝPISY BEZ FRONT

Již déle než rok funguje na Městském úřadě ve Strážově kontaktní místo projektu Czech POINT, který má za cíl zredukovat přílišnou byrokracii ve vztahu občana a veřejné správy. Hlavní myšlenkou tohoto projektu je vydávání ověřených výpisů z centrálních evidencí i na menších úřadech. Při vyřizování některých výpisů tak pro vás ubyly nutné cesty do Klatov, zbytečné obcházení úřadů a hodinové fronty. Celkem vydal náš městský úřad v loňském roce téměř stovku těchto ověřených listin.

U S N E S E N Í

ze schůze Rady města Strážov (dále jen rady),

která se konala ve čtvrtek 5. února 2009 od 18.00 v kanceláři starosty.

ÚZEMNÍ ŘÍZENÍ

Oplocení pozemku, sklad nářadí, změna využití území
Opálka

na pozemku parc. č. 141/1 v katastrálním území Opálka.

MÍSTNÍ POPLATEK ZA ODPADY, vyhláška č. 32/2008

Obecně závazná vyhláška č. 32/2008

o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů.

SYSTÉM NAKLÁDÁNÍ S ODPADY

Obecně závazná vyhláška č. 28/2005

o systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů, včetně systému nakládání se stavebním odpadem.

MÍSTNÍ POPLATKY

Obecně závazná vyhláška č. 24/2004

o místních poplatcích

ŘÁD VEŘEJNÉHO POHŘEBIŠTĚ - dodatek

Obecně závazná vyhláška č. 21

kterou se mění vyhláška Obce Strážov č. 14 (1/2002),

řád veřejného pohřebiště.

ŘÁD VEŘEJNÉHO POHŘEBIŠTĚ

Obecně závazná vyhláška č. 14

řád veřejného pohřebiště

Z V E Ř E J N Ě N Í

před projednáním prodeje a nabytí majetku

na zasedání Zastupitelstva města Strážov,

které se bude konat ve čtvrtek 26. února 2009

ROZHLASOVÉ VYSÍLÁNÍ ZE STRÁŽOVA

Ve středu 21. ledna 2009 odvysílal Český rozhlas Plzeň večerní pořad z našeho města. Pravidelný rozhlasový seriál „U vás doma“ plný zajímavostí z měst a obcí Plzeňského kraje byl tentokrát věnován Strážovu. V pořadu kromě zástupců města (Jana Pavláska a Josefa Rouska) vystoupili také Věra Rysová za TJ Sokol a Karel Fürbacher za sbor dobrovolných hasičů. O historii a současnosti krajkářství pak promluvila Jitka Jiříková. Nejmladším hostem pořadu byla malá strážovská krajkářka Petruška Denková. Pokud jste vysílání v rádiu neslyšeli, můžete si CD s nahrávkou zapůjčit na radnici.

Zvukový záznam najdete zde.

NOVÉ ČÍSLO STRÁŽOVSKÉHO OBČASNÍKU

  Vyšlo nové číslo strážovského zpravodaje. K dostání je na radnici, v prodejnách ZKD ve Strážově a ve Vítni, v Kovodružstvu a u místní čerpací stanice.

U S N E S E N Í

ze schůze Rady města Strážov (dále jen rady),

která se konala ve čtvrtek 29. ledna 2009 od 16.00 v kanceláři starosty.

U S N E S E N Í

ze schůze Rady města Strážov (dále jen rady),

která se konala ve čtvrtek 15. ledna 2009 od 18.00 v kanceláři starosty.

ÚZEMNÍ ROZHODNUTÍ

r o z h o d n u t í   o   u m í s t ě n í   s t a v b y

rodinného domu a garáže ve Strážově, včetně vodovodní, kanalizační a plynové přípojky a vedení el. energie od sloupku umístěného na hranici pozemku stavebníka (dále jen "stavba") na pozemku parc. č. 1274/61 v katastrálním území Strážov na Šumavě.

ÚZEMNÍ ROZHODNUTÍ

Lukavice - sklad řeziva

na pozemích parc. č. 17/14, 17/15 v katastrálním území Lukavice u Strážova.

PLESOVÁ SEZÓNA 2009

23. ledna 2009 – MYSLIVECKÝ BÁL (hraje Halali Cheb)

7. února 2009 – SDH VÍTEŇ (hraje Orchidea)

20. února 2009 – SDH STRÁŽOV (hraje Music)

PROSBA O POMOC PŘI HLEDÁNÍ PSŮ

V SOBOTU DOPOLEDNE 17.1.2009 SE ZTRATILI 2 PSI V JANOVICÍCH N.ÚHL. JEDEN BERNSKÝ SALAŠNICKÝ PES, SLYŠÍCÍ NA JMÉNO FALKO A FENA NĚMECKÉHO OVČÁKA JMÉNEM TÝNA.

Obecně závazná vyhláška

o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů.

Rozhlasový seriál Českého rozhlasu Plzeň

U VÁS DOMA

se zastaví

ve středu 21. ledna 2009 od 18.00 hodin

ve STRÁŽOVĚ

Poslouchejte pořad plný informací o historii vašeho města, občanských aktivitách, turistických možnostech

a dalších zajímavostech.

Nové články zde

Sejmuté dokumenty

Počet článků: 3077  Stránka: 

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 

Projekty dotované z prostředků EU

Video nebo foto odkaz

STRÁŽOVSKÝ MASOPUST 2019 (autor J. Kodym)

Více informací zde

SVATOVÁCLAVSKÁ JÍZDA (autor J. Kodym)

Více informací zde

Po bodovém výpadku Strážov opět zvítězil


Pro zvětšení klikněte na YouTube
Video z celého utkání na tomto odkazu: https://youtu.be/cLSiWR7H4KM

Více informací zde

Poskytnuté informace a GDPR

POSKYTNUTÁ INFORMACE 1/2019

Text informace poskytnuté na základě žádosti dle zákona č. 106/1999 Sb je zde.

VÝROČNÍ ZPRÁVA

Výroční zpráva o poskytování informací za rok 2018 je zde.

Aktuální dokumenty

Sejmuté dokumenty

Dokumenty

INFORMACE PRO VOLIČE

Volby do Evropského parlamentu dne 24. a 25. května 2019: informace pro voliče jsou zde, žádost o vydání voličského průkazu je zde a plná moc je zde.

FORMULÁŘ-ŽÁDOST O VYDÁNÍ MATRIČNÍHO DOKLADU

Formulář - Žádost o vydání matričního dokladu je zde.

Aktuální dokumenty

Sejmuté dokumenty

Hospodaření

ROZPOČTOVÉ OPATŘENÍ Č. 5/2019

Rozpočtové opatření č. 5/2019 schválené Radou města Strážov ze dne 22.8.2019 je zde.

ROZPOČTOVÉ OPATŘENÍ Č. 4/2019

Rozpočtové opatření č. 4/2019 schválené Zastupitelstvem města Strážov ze dne 20.6.2019 je zde.

Aktuální dokumenty

Sejmuté dokumenty